30 Temmuz 2016 Cumartesi
Ana Sayfa Forum Sohbet Hesabınız Haberler Not Defteri İstatistikler İletişim

MENÜ
Kasabamız

 Son Haberler(26/07)

Dislikasabasi.com
Üyelere Özel

 Site Not Defteri

Faydalı Bölümler
Yardımcı Linkler


Gazete Sayfa Linkleri
Kasabamızın İftihar Tablosu


Kadriye Ağılönü İzzet Ünal Rukiye Kuru
 
Bolvadin Milli Eğitim Müdürlüğü'nce 2006 yılında düzenlenen 5.Sınıflar arası Bilgi yarışmasında 20 sorunun
hepsine doğru cevap vererek Bolvadin 1. oldular.
 
Kendileriyle Gurur Duyuyoruz. Haber detayı için tıklayınız
 
Öğretmen : H.Bahadır DEMİREL
 


Arif Öztoprak Bekir Sapmaz
 
Nisan 2006'da yapılan Afyonkarahisar Karakucak Güreş Şampiyonasında Arif Öztoprak 39 kiloda
Bekir Sapmaz 34 kiloda tüm rakipleri yenerek 1.gelmeyi başarmışlardır.
 
Kendileriyle Gurur Duyuyoruz. Haber detayı için tıklayınız
 MESUT TEKEŞ

2003 LGS TÜRKİYE 18. Si AFYON 1.si

  Babası Ahmet Tekeş (İzzet Oğlu)
  Gayesi Tüm insanlığa gelecekte en güzel ve hayırlı hizmetleri verebilmek, kendisini seven , kendisine her türlü moral ve destek veren , dualarını esirgemeyen Dişli Halkına layık olma azmindedir.
  Başarı Hikayesi

    Mesut TEKEŞ Dişli Kasabası doğmuş, İlköğretime İstanbul'da başlamış, 3. sınıftan sonra Kasabamizda değerli hocamız Şerife Özdemir'in sınıfında eğitime devam etmiştir. Tüm sınıf arkadaşları gibi Şerife Hocasını çok sevmiş ve çok şey öğrenmiştir.

    6. sınıfta Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavını kazanmıştır(öğretmen yakını olmamasına rağmen). 7. sınıftayken Dişli İlköğretim Okulu adına ilçe genelinde yapılan 8. sınıflar arası bilgi yarışmasında (öğretmenlerinin insiyatifi ile katılmıştır) 8. sınıf sorularından 50 sorunun 48’ini doğru cevaplayarak ilk üçe girmiş ve iyi bir gelecek vaadettiğini göstermiştir. 7. sınıfta MEB sınavında ilçe birincisi olmuş ve Dişli İÖO tarafından çeyrek altın ile ödüllendirilmiştir. 8. sınıfta iken Türkiye genelinde yapılan (Türkiye’nin en üst seviyede öğrencilerinin yarıştığı) 2002 ve 2003 TUDEM sınavında Bölge ve Afyon 1.(Birincisi), Türkiye 2.(İkincisi) derecelerini kazanarak kasabamızı çok sevindirmiştir.

    Mesut kardeşimiz tüm öğretmenlerinin emeği ve düzenli çalışması sonucunda , 2003 LGS(Liselere Giriş Seçme Sınavında) ve şimdiki adıyla OKS’ın da (Orta Öğretim Kurumları Öğrenci Seçme Sınavı) Afyon ve Bölge birinciliğini 100 sorudan 98 soruyu (Çok iyi bildiği 2 soruyu dikkatsizlikten kaçırmış olmasına rağmen) net cevaplayarak 1025 puan almış ve TÜRKİYE 18.(On sekizincisi) Afyon 1. olmuştur. Güzel bir lise hayatından sonra ÖSS sınavında İSTANBUL ÇAPA TIP FAKÜLTESİ'Nİ kazanmıştır. Kazandığı bu başarılar DİŞLİMİZ için övünç kaynağı olmuş ve zor şartlarda okuyan öğrencilerin de birşeyler başarabileceğini göstererek , kasabamız öğrencilerine örnek olmuştur.

    Mesut TEKEŞ kardeşimize bundan sonraki hayatında başarılar diliyoruz . Yetişmesinde emeği geçen tüm eğitimcilere ve ailesine teşekkür ediyoruz.

Bülent GÜVENİR
Dişli Atatürk İlköğretim Okulu Müdür Yrd.

Sizde burada yer almasını düşündüğünüz olay veya kişiler için bilgi@dislikasabasi.com mail adresine mail atabilirsiniz..