21 Eylül 2014 Pazar
Ana Sayfa Forum Sohbet Hesabınız Haberler Not Defteri İstatistikler İletişim

MENÜ
Kasabamız

 Son Haberler(19.09)

Dislikasabasi.com
Üyelere Özel

 Site Not Defteri

Faydalı Bölümler
Yardımcı Linkler


Gazete Sayfa Linkleri
Kasabamızın İftihar Tablosu


Kadriye Ağılönü İzzet Ünal Rukiye Kuru
 
Bolvadin Milli Eğitim Müdürlüğü'nce 2006 yılında düzenlenen 5.Sınıflar arası Bilgi yarışmasında 20 sorunun
hepsine doğru cevap vererek Bolvadin 1. oldular.
 
Kendileriyle Gurur Duyuyoruz. Haber detayı için tıklayınız
 
Öğretmen : H.Bahadır DEMİREL
 


Arif Öztoprak Bekir Sapmaz
 
Nisan 2006'da yapılan Afyonkarahisar Karakucak Güreş Şampiyonasında Arif Öztoprak 39 kiloda
Bekir Sapmaz 34 kiloda tüm rakipleri yenerek 1.gelmeyi başarmışlardır.
 
Kendileriyle Gurur Duyuyoruz. Haber detayı için tıklayınız
 MESUT TEKEŞ

2003 LGS TÜRKİYE 18. Si AFYON 1.si

  Doğum Tarihi 25/06/1988
  Babası Ahmet Tekeş (İzzet ve Nazik Oğlu [ 22.12.1959 ] )
  Annesi Hanım Tekeş (Şerafet ve Menekşe Kızı)
  İdeali Tüm insanlığa gelecekte en güzel ve hayırlı hizmetleri verebilmek, kendisini seven , kendisine her türlü moral ve destek veren , dualarını esirgemeyen Dişli Halkına layık olma azmindedir.
  Başarı Hikayesi

    Mesut TEKEŞ Dişli Kasabası Yavuz Selim Mahallesi’nde doğmuş, İlköğretim Okulu’nun 1 ve 2. sınıflarını İstanbul Halkalı’da, 3,4,5,6,7. sınıfını Dişli’de 8.Sınıfı Bolvadin Özel Gökkuşağı Anafen İlköğretim Okulu’nda tamamlamıştır.

    Daha 7. sınıfta yapılan bilgi yarışmalarında 8. sınıf sorularından 50 sorunun 48’ini doğru cevaplayarak ve Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavını kazanarak iyi bir gelecek vaadettiğini göstermiştir.Türkiye genelinde yapılan Türkiye’nin en üst seviyede öğrencilerinin yarıştığı 2002 ve 2003 TUDEM sınavında Bölge ve Afyon 1.(Birincisi),Türkiye 2.(İkincisi) derecelerini yaparak,Türkiye tüm eğitim bilimcilerinin dikkatini üzerine toplamıştır.

    Mesut kardeşimiz bu hızlı grafiğini Bolvadin Özel Gökkuşağı Anafen İlköğretim Okulu’nda Eğitimcilerinin de gayretleriyle başarı seviyesi çıtasını en üstlere yükseltme gayretini göstererek, 2003 LGS(Liselere Giriş Seçme Sınavında) ve şimdiki adıyla OKS’ın da (Orta Öğretim Kurumları Öğrenci Seçme Sınavı) Afyon ve Bölge birinciliğini 100 sorudan 98 soruyu (Çok iyi bildiği 2 soruyu dikkatsizlikten kaçırmış olmasına rağmen) net cevaplayarak TÜRKİYE 18.(On sekizincisi) olmayı başarmıştır.Bu sınav sonucu olarak Türkiye' de her öğrencinin hayalindeki Türkiye’nin süper beyinlerini yetiştiren Ankara Fen Lisesi’ni kazanmış.Tüm özel Liselerin gözdesi olan Mesut TEKEŞ ailesinin ve kendisinin isteğiyle , Üniversite seçme sınavlarında hazırlanmasında her türlüğü desteği vereceğini söyleyen Afyon Özel Zafer Koleji’nde burslu olarak Lise hayatına başlamıştır. Kazandığı bu başarılar başta;Dişlililer olmak üzere, Afyon ve Bolvadin’de hayranlık uyandırarak DİŞLİMİZ için övünç kaynağı olmuştur.

    Mesut TEKEŞ kendi idealindeki , Türkiye’nin geleceği için en çok ihtiyaç duyduğu, insan sağlığı ve biyolojik silahlara önem verildiği çağımızda Genetik Mühendisliğini kazanacağına, bilime,Türk Milletine ve tüm insanlığa ışık tutacağına gönülden inanıyoruz.

Bülent GÜVENİR
Dişli Atatürk İlköğretim Okulu Müdür Yrd.

Sizde burada yer almasını düşündüğünüz olay veya kişiler için bilgi@dislikasabasi.com mail adresine mail atabilirsiniz..